Klub Orzeł Zagrodno został założony 1 lipca 1952 roku.

Swoją przygodę z piłką drużyna z Zagrodna rozpoczynała w C klasie, która już nie istnieje. Boisko mieściło się nieopodal pałacu w Zagrodnie Dolnym (nowe Zagrodno).

Mimo tak długiej historii klub nie zdołał wyjść poza szeregi klasy okręgowej.

W sezonie 1993/1994 drużyna była bardzo blisko awansu do IV ligi. Do rundy wiosennej przystępowała jako lider rozgrywek, lecz stało się coś niewytłumaczalnego i klub z Zagrodna przegrywał niemal wszystkie spotkania, spadając w dół tabeli. Jesienna zaliczka pozwoliła utrzymać się w lidze, lecz kolejny sezon okazał się znacznie słabszy i Orzeł pożegnał się z klasą Okręgową.

W roku 2008 Orzeł opuścił szeregi Legnickiej A-klasy. Pierwszy sezon w najniższej lidze Okręgu legnickiego miał być zarazem ostatnim, niestety plany się nie ziściły i zajął dopiero IV lokatę. Drugi rok rywalizacji nasi zawodnicy zakończyli na najniższym stopniu podium. W trzecim po zaciętej rywalizacji ulegli Płomieniowi Nowa Wieś Grodziska zajmując II miejsce, które okazało się jednak szczęśliwym, ponieważ dzięki reorganizacji A-klasy pozwoliło wrócić na należne miejsce.

Oprócz drużyny seniorskiej w Zagrodnie istnieje również grupa wiekowa juniorów starszych, która w sezonie 2003/2004 występowała w Legnickiej okręgówce. Swoją obecność udokumentowali zwycięstwami z drużynami o wiele wyżej notowanymi, pokonując między innymi Zagłębie Lubin 2:0.

Drugi sezon w szeregach ligi Okręgowej zakończył się spadkiem. Kolejne lata były coraz to gorsze- głównie z kłopotów kadrowych, gdyż większość zawodników została przesunięta do drużyny seniorów. Powyższe kłopoty zmusiły ówczesny zarząd do wycofania klubu z rozgrywek. Przez jeden sezon Orzeł Zagrodno nie posiadał podgrupy młodzieżowej. W następnym roku zgłosił zespół do klasy Terenowej Trampkarzy. Występowali w niej dwa lata zdobywając odpowiednio II i III miejsce. Po drugim sezonie drużynę rozwiązano, a w jej miejsce reaktywowano zespół juniorów.

Sezon 2009/10 był ich debiutanckim i choć starsi koledzy zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko, to ta drużyna ma ogromny potencjał więc w niedalekiej przyszłości możemy ujrzeć ją walczącą o punkty na boiskach Okręgówki. Pierwsze rozgrywki zakończyli z dorobkiem 33 punktów na wysokim 4 miejscu. W osiemnastu meczach zdobyli 69 bramek, a stracili 46. W kolejnym (2010/11) nasi juniorzy byli zdecydowanie najlepszą drużyną w lidze. Początkowo rywalizować z nami próbowała Wilkowianka Wilków, która jednak w kluczowym momencie przegrała w Zagrodnia aż 1:6 i odpadła z dalszej rywalizacji. Fantastycznym zwieńczeniem mistrzowskiego sezonu było starcie z Sokołem Krzywa wygrane przez Orła 21:0!

Po sezonie gry w klasie Okręgowej, zespół juniorski został wycofany z rozgrywek, choć zajął miejsce w środku tabeli. Od tego czasu Orzeł rywalizuje w klasie terenowej, gdzie nie ma sobie równych, wygrywając rozgrywki dwa razy z rzędu.