Remis juniorów, seniorzy czekają na Bazalt

Przed tygodniem pewnie pokonaliśmy Olimpię Olszanica, a już jutro czeka nas kolejny, znacznie trudniejszy, sprawdzian. Tym razem podejmiemy Bazalt Piotrowice, który w pierwszej kolejce napędził strachu liderowi z Jadwisina. Dobrą wiadomością dla kibiców jest to, że po raz drugi zagramy na swoim terenie, w dodatku o znacznie przyjemniejszej godzinie, więc jutro wszyscy widzimy się na Orle!

Jesienią w Piotrowicach byliśmy góra, aplikując Bazaltowi aż sześć goli. Drzazgą w naszym oku była wówczas postawa defensywy, która pozwoliła rywalowi na zdobycie czterech goli. Tamten wynik doskonale charakteryzuje naszego jutrzejszego rywala. Silna ofensywa z nieocenionym Adamem Golonką w pierwszej linii i znacznie słabsza obrona.
W zimie doszło jednak do zmiany szkoleniowca, a odpowiadający za wyniki Bazaltu Henryk Kasprzak bardzo ciekawie poukładał zespół, który przed tygodniem sprawił sporo trudności Skorze Jadwisin. Lider prowadził już 3:0, jednak nie podłamało to piotrowiczan, którzy zdołali zdobyć dwa gole i do ostatnich minut walczyć o punktową zdobycz.

Mamy nadzieję, że jutro takiej dramaturgii nie będzie i Orzeł od pierwszej do ostatniej minuty będzie kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń. Dobrą wiadomością jest powrót trzech podstawowych graczy, którzy z różnych powodów nie mogli zagrać przeciwko Olimpii. Karę za czerwoną kartkę otrzymaną przeciwko Nysie Wiadrów odbył już Bartłomiej Bielecki, a po kontuzjach do zespołu mają dołączyć Grzegorz Sokołowski oraz Łukasz Bielecki.

Orzeł Zagrodno – Bazalt Piotrowice
Niedziela, 20.03
Godzina 14:00

Dziś po raz pierwszy w tym roku na naturalnej murawie zameldowali się nasi juniorzy, którzy w meczu kontrolnym podejmowali Pogoń Świerzawa. Gra sparingowa zakończyła się remisem 2:2, co jest przyzwoitym zwiastunem przed rozgrywkami ligowymi.
W nogach naszej młodzieży z pewnością został wczorajszy, intensywny, trening, a wynik był w tym przypadku sprawą drugorzędną. Jako pierwsi do siatki trafili nasi rywale, moment później mogąc podwyższyć na 2:0, lecz Kacper Jaz zdołał obronić rzut karny. Formę z jesieni utrzymał nasz najlepszy strzelec – Kamil Dębicki, który przed przerwą zdołał doprowadzić do remisu. Po zmianie stron na prowadzenie wyprowadził Orła Maciej Raczyński, dla którego był to pożegnalny występ w naszym zespole, jednak tuż przed końcem Pogoń doprowadziła do remisu.

Orzeł Zagrodno – Pogoń Świerzawa 2:2 (1:1)
Bramki: Dębicki ,Radkowski

Orzeł: Jaz- Ważny, Radkowski, Zamrykot, Kuboń – Wójcik, D. Baranowski, Perlak, P. Baranowski, Zdański – Dębicki0

Ponadto grali: Raczyński, Nycz, Brygier, M. Baranowski, Słoński