Wracamy w Wiadrowie

Po tygodniowej przerwie wznawiamy walkę w niższych ligach. III grupa A-klasy przywita się kilkoma ciekawymi pojedynkami, w których ciężko przewidzieć zwycięzcę. Różnice punktowe w czołówce są minimalne, więc każda niespodzianka może spowodować zmiany w tabeli. Trudne zadanie będą mieć natomiast zespoły z dolnych rejonów, ponieważ przyjdzie im mierzyć się z wyżej notowanymi rywalami.

Zajmujący ostatnie miejsce Orlik Okmiany uda się do Olszanicy na mecz z tamtejszą Olimpią. Faworytem będą podopieczni Mirosława Chojeckiego, którzy starcie z „czerwoną latarnią” traktują jako rozgrzewkę przed derbowym pojedynkiem z Orłem Zagrodno. Ostatnio Olimpia pokonała przed własną publicznością Wilków Różana, więc z pewnością zechce dopisać do swojego konta drugą wygraną, pozwalającą uciec od strefy spadkowej.

Jeszcze cięższe zadanie czeka Wilków z Różanej. Piętnasty zespół mimo, że zagra przed własną publicznością to skazany będzie na pożarcie, bo podejmie Skore Jadwisin, czyli lidera. Otwierająca tabelę Skora będzie podwójnie zmotywowana, gdyż w ostatniej kolejce uległa Rodłu Granowice, co spowodowało zrównanie się punkami z Nysą Wiadrów. Teraz podopieczni Dariusza Gindy zrobią wszystko by pokazać, że tamta porażka była jedynie wypadkiem przy pracy.

Lekko nie będzie mieć także Fenix Pielgrzymka, który na własnym obiekcie podejmie Przyszłość Prusice. Zarówno jedni jak i drudzy zechcą odbić sobie ostatnie przegrane. Fenix uległ Orłowi w Zagrodnie 0:4, a Przyszłość sprawiła swoim kibicom bardzo niemiłą niespodziankę, dając się pokonać przed własną publicznością ostatniemu wówczas Bazaltowi Piotrowice. Było to z pewnością największe zaskoczenie całej kolejki.

Po ograniu Przyszłości, Bazalt ma chrapkę na wyrwanie punktów innej drużynie z gminy Złotoryja. Do Piotrowic zawita bowiem Wilkowianka Wilków, która w ostatni weekend rozegrała zaległy mecz z Błękitnymi Kościelec. Zespół Stefana Szaraty nie zdołał sprawić niespodzianki i mimo ambitnej walki przegrał z faworytem 2:3. Teraz będzie miał okazję na przełamanie, bo choć Bazalt w ostatnich meczach prezentuje się naprawdę dobrze, to jest jak najbardziej w zasięgu Wilkowianki.

Bardzo ciekawie zapowiada się inne starcie w powiecie jaworskim. Nysa Wiadrów, która wykorzystała stratę punktów Skory Jadwisin i zrównała się z nią punktami podejmie Orła Zagrodno. Dla gości będzie to ważny test, ponieważ zwyciężyli oni pięć kolejnych spotkań, lecz walczyli głównie z zespołami z dolnej połowy tabeli. Teraz przyjdzie prawdziwa weryfikacja formy Orła, ponieważ Nysa jako wicelider będzie zdecydowanym faworytem. Wiadrowianie jedyne jak dotąd porażki ponieśli… przed własną publicznością, na samym początku sezonu.

Po czterech spotkaniach bez wygranej do lotu poderwał się Sokół Krzywa, który ostatnio rozgromił Rataja Paszowice na jego terenie aż 7:1. W niedzielę trudno oczekiwać takiego rezultatu na korzyść gospodarzy, bo w Krzywej zameldują się zawodnicy Roberta Gajewskiego. Rodło Granowice dzielnie walczy o promocję do klasy Okręgowej, a swoją siłę pokazało przed tygodniem ogrywając Skore Jadwisin.

Interesująco zapowiada się pojedynek sąsiadów z ligowej tabeli. Jedenasty Park Targoszyn podejmie plasującego się lokatę wyżej Rataja Paszowice. Wskazanie faworyta jest piekielnie trudne, bo Park po kapitalnym początku zatracił formę, lecz w ostatniej kolejce urwał „oczko” faworyzowanym Błękitnym Kościelec. Rataj natomiast jest najbardziej nieprzewidywalną drużyną rozgrywek, która potrafi pokonać u siebie Rodło 2:0 czy Nysę na wyjeździe 2:1, by niedługo później zebrać lanie od Sokoła Krzywa bądź Skory Jadwisin.

Ciężką misję będą mieć napastnicy Nowego Kościoła, bo przyjdzie im stanąć naprzeciw jednej z najlepszych defensyw ligi. Błękitni Kościelec stracili dotychczas tylko trzynaście bramek, dzięki czemu wyprzedzają Rodło Granowice, które legitymuje się gorszym bilansem.

Rozkład jazdy:

Niedziela 07.11