Wygrana z Oldbojami

W dzisiejsze popołudnie w ramach treningu, Orzeł Zagrodno rozegrał grę sparingową z lokalnymi Oldbojami. „Starsi Panowie” w pierwszych minutach meczu imponowali spokojem i ograniem, lecz z upływem czasu przewaga aktualnych graczy stawała się coraz bardziej widoczna i w ostatecznym rozrachunku wygrali oni 6:3.

Przed meczem, Orzeł miał zdecydowanie większe problemy kadrowe, bo część zawodników zatrzymały sprawy służbowe. Takich problemów nie mieli „goście”, których skład opierał się głównie na graczach występujących w przeszłości w Zagrodnie. Dodatkowo wzmocnił ich między innymi Paweł Kunecki, zostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie.

Początek spotkania był dość wyrównany, a pierwszego gola w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył Szymon Kaliciak. Niedługo później odpowiedział Zbigniew Wolski, mogący jeszcze śmiało pokopać w niższych ligach.
Dwa kolejne ciosy zadał kolejny młody gracz, Damian Kroczak, który najpierw dobił strzał jednego z kolegów, a następnie pokonał Marcina Toczka uderzeniem z ostrego kąta.

Po zmianie stron, kiedy Oldboje opadli z sił, a na boisku pojawili się zmiennicy, pierwszy zespół zaczął dominować, czego efektem był piękny gol Szymona Kaliciaka, który trafił w samo „okienko” bramki strzeżonej w drugiej połowie przez Dawida Muchę. Zagrodzieńska starszyzna ani myślała składać broń, a niewiele mniej efektowne uderzenie zanotował Marcin Chrobak, zdobywając gola strzałem z powietrza. Przed końcem meczu dwukrotnie błysnął Szymon Kaliciak, wykorzystując dobre podania ze środka pola, a w międzyczasie rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Zbigniew Wolski.

Wiele wskazuje na to, że w okresie wakacyjnym dojdzie do kolejnego spotkania, w którym zagrają Oldboje z Zagrodna. Ubiegłoroczny mecz byłych i obecnych zawodników Orła wypadł kapitalnie, więc chyba nikogo nie powinna dziwić chęć kontynuowania imprezy. Szczegóły nie są jeszcze znane, ale z pewnością o rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco.

Orzeł Zagrodno – Oldboje Zagrodno 6:3 (3:1)
Bramki: Sz. Kaliciak 4, Kroczak 2 – Wolski 2, Chrobak