Do Męcinki po trzy punkty!

Święta na szczęście za nami. Po tygodniowym rozbracie wraca nasza ukochana A-klasa, która zaserwuje kibicom Orła świetne danie w postaci meczu z Klubem Sportowym Męcinka. Nasz niedzielny rywal rundę jesienną zakończył tuż za podium, lecz obecnie plasuje się na piątym miejscu, lecz ma na swoim koncie jeden mecz mniej, ponieważ spotkanie inaugurujące piłkarską wiosnę zostało przełożone. Męcinka miała zmierzyć się wówczas z Nysą Wiadrów.

Tydzień później nasz jutrzejszy rywal bez większych kłopotów ograł Olimpię Olszanica na jej terenie, a wynik 2:0, nie do końca oddał przebieg boiskowych wydarzeń. KS Męcinka był zdecydowanie lepszy, lecz brakowało mu skuteczności.

Nie mielibyśmy nic przeciwko powtórce w niedzielę, bo przegrana pozbawiłaby nas podium. Jesienią w Zagrodnie ulegliśmy Męcince 2:1, jednak w tym spotkaniu działo się wiele dziwnych rzeczy. Teraz liczymy na rewanż, który jest jak najbardziej w zasięgu Orła.

Optymizmem musi napawać postawa naszej drużyny w ofensywie, bo dwanaście zdobytych goli w dwóch spotkaniach robi wrażenie, nawet jeśli rywale uchodzili za tych z dolnej półki. Cieszy również fakt, że możemy liczyć na indywidualne zrywy poszczególnych zawodników. Z Olimpią trzy asysty zanotował Szymon Kaliciak, hat- tricka skompletował Mariusz Miklas, a tydzień później podobnej sztuki dokonał Dominik Kaleta, niemal w pojedynkę rozbijając Bazalt Piotrowice.

Wypożyczony z Polonii Ernestynów zawodnik ma patent na KS Męcinka. Kiedy grał jeszcze w Pielgrzymce, naprzeciwko naszego niedzielnego rywala stawał trzykrotnie, zdobywając w tym czasie aż sześć goli! Dominik, nie mamy nic przeciwko temu, byś jutro podtrzymał świetną passę!