Raport po XV kolejce

Runda jesienna w A-klasach już niestety za nami. Ostatnia seria gier przyniosła w III grupie kilka zaskakujących rozstrzygnięć, z których z pewnością największą niespodzianką była porażka Orła Zagrodno z zamykającymi tabelę Wilkami Różana. Pierwszą lokatę przypieczętowała natomiast Skora Jadwisin, która bez większych kłopotów pokonała przed własną publicznością Nowy Kościół i z czterema punktami przewagi nad Rodłem Granowice zimować będzie na pozycji lidera.

Ostatnie w tym roku ligowe zmagania rozpoczęły się w sobotę w Janowicach Dużych, gdzie domowe mecze rozgrywają Błękitni Kościelec. Stawką tego starcia było miejsce na „pudle”, którego broniła Nysa Wiadrów. Początek meczu należał do gości, bo już w siódmej minucie Daniel Nowacki dał Nysie prowadzenie. Po zmianie stron role się jednak odwróciły, przewagę zyskali Błękitni i za sprawą najpierw Pawła Malicikiego, a następnie Grzegorza Osmulskiego przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, luzując tym samym niedzielnych gości na najniższym stopniu podium.

Wygrana Błękitnych była na rękę Rodłu Granowice, które przed własną publicznością podejmowało Bazalt Piotrowice. Na papierze zdecydowanym faworytem byli gospodarze walczący ze Skorą Jadwisin o pierwszą lokatę, ale Bazalt okazał się wyjątkowo wymagającym rywalem i uległ faworytowi z Granowic tylko 1:2.

Z dołka nie zdołały wyjść ekipy Orlika Okmiany oraz Parku Targoszyn. Ci pierwsi po porażce z Orłem Zagrodno na własnym terenie udali się do Prusic, by powalczyć z tamtejszą Przyszłością. Podopieczni Jana Skarbka po wygranej z Olimpią Olszanica przed tygodniem, chcieli za wszelką cenę wywalczyć kolejne punkty. Zadanie wypełnili bez najmniejszego zarzutu, ogrywając Orlika aż 7:0.

Trzy gole mniej Parkowi zaaplikował Sokół Krzywa, który dzięki wygranej z beniaminkiem wskoczył na szóste miejsce. Zespół z Targoszyna natomiast z czternastoma „oczkami” na koncie balansuje tuż nad strefą spadkową. Dla gości niedzielnego meczu był to już jedenasty mecz bez zwycięstwa, więc pozycja w ligowej tabeli specjalnie nie dziwi. Sokół zanotował natomiast drugie z rzędu spotkanie, w którym efektownie nokautuje rywala.

Ogranie beniaminka pozwoliło Sokołowi przeskoczyć w tabeli Orła Zagrodno, który zanotował ogromną wpadkę i po ośmiu meczach bez porażki, dał się pokonać w najmniej spodziewanym momencie. Podopieczni Dariusza Wojtachnio musieli uznać na własnym terenie wyższość zamykających tabelę Wilków Różana. Goście już przed przerwą zdobyli dwa gole, co jak się później okazało, było dla Orła stratą nie do odrobienia i mimo wielu szans, gospodarze zanotowali tylko honorowe trafienie. Zwycięstwo sprawiło, że Wilki dźwignęły się z dna, ale wciąż zajmują miejsce w strefie spadkowej.

Jeszcze gorsze nastroje panują w Olszanicy, bo tamtejsza Olimpia w czterech ostatnich kolejkach zdobyła tylko jeden punkt. W niedzielę nie potrafiła postawić się rozpędzonej Wilkowiance Wilków i przegrała na wyjeździe 0:3. Wynik może byłby dla gości korzystniejszy, lecz tuż przed przerwą Łukasz Dziedzic otrzymał czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką, co było wodą na młyn dla zespołu z Wilkowa. Po zmianie stron gospodarze kontrolowali przebieg spotkania i dorzucili dwa gole.

Godne pożegnanie z rundą jesienną zapewniła swoim kibicom Skora Jadwisin. Podopieczni Dariusza Gindy jak na liderów przystało rozprawili się z Nowym Kościołem bez większych problemów i przypieczętowali swoją dobrą postawę w pierwszej części sezonu kompletem punktów.

Królem polowania był jednak Fenix Pielgrzymka grający w Paszowicach z Ratajem. Goście gry na wyjazdach z pewnością nie traktowali w kategoriach atutu, bo do 15. kolejki na obcym terenie triumfowali tylko raz. W niedzielę dali jednak istny koncert, aplikując Ratajowi aż dziesięć bramek, nie tracąc przy tym żadnej! Połowę dorobku na swoje konto zapisał Łukasz Głodowski.